Mieszkania do wynajęcia do 1000 zł Sosnowiec

Mieszkania do wynajęcia do 1000 zł SosnowiecMieszkania do wynajęcia do 1000 zł Sosnowiec

Wynajem mieszkania to jedna z najpowszechniejszych form, jakie czynią zazwyczaj młode osoby w kierunku pierwszego kroku do usamodzielnienia się. Nie da się ukryć, że kluczowym aspektem, który decyduje o wyborze danej nieruchomości, jest cena wynajmu. Te potrafią być dość wysokie, zwłaszcza w większych miastach. Jak przedstawiają się mieszkania do wynajęcia do 1000 zł (230 euro) w Sosnowcu? Czy można znaleźć lokal w takiej kwocie?

Sprawdź ofertę:

Co składa się na cenę wynajmu mieszkania w Sosnowcu?

Cena wynajmu mieszkania nie jest przypadkowa. Kształtowana jest przez wiele różnych czynników, na które właściciel nie zawsze ma wpływ. Po pierwsze, ważna jest lokalizacja. Mieszkania w centralnej części miast zazwyczaj cechują się wyższymi cenami, niż te umiejscowione na obrzeżach i oddalone od komunikacji.

Chcąc wynająć jak najtańsze mieszkanie, warto skupić się przede wszystkim na obniżeniu standardów. Jeśli przyszły lokator liczy się z tym, że wyposażenie mieszkania nie będzie zawierało nowoczesnych sprzętów, a meble nie będą pochodziły z najwyższych półek cenowych, istnieje szansa, że uda się znaleźć nieruchomości do wynajęcia do 1000 zł (230 euro) w Sosnowcu. Istotna jest tu także wielkość mieszkania. Te najtańsze to zazwyczaj kawalerki, a więc lokale jednopokojowe, połączone z aneksem kuchennym. 

Na cenę mieszkania do wynajęcia w Sosnowcu, składa się także wiek oraz stan budynku. Nowoczesne apartamentowce to zdecydowanie nie jest miejsce dla osób, które liczą się z ceną. Lokatorzy szukający oszczędności powinni skupić się na starszych budynkach.

Cena wynajmu podyktowana jest także wysokością czynszu, jaki właściciel musi co miesiąc odprowadzać do spółdzielni mieszkaniowej. Poszukując mieszkania do wynajęcia do 1000 zł (230 euro) w Sosnowcu, warto zorientować się, które spółdzielnie nie windują mocno cen i poszukiwać lokalu na takim właśnie osiedlu.

Cena wynajmu mieszkania to niestety również kaucja, jaką należy wnieść na samym początku. ta może stanowić w najlepszym przypadku 1-krotność miesięcznego czynszu. Zdarzają się jednak właściciele, którzy oczekują 2 lub 3-krotności i wówczas warto jest negocjować zaproponowane warunki. Doświadczone biuro okaże się tu niezastąpione.

Paulina Kluka

Doradca ds. nieruchomości

54 Ofert Napisz wiadomość

Jakub Grochowski

Doradca ds. nieruchomości

119 Ofert Napisz wiadomość

Daria Huber

Doradca ds. nieruchomości

121 Ofert Napisz wiadomość

Alicja Pietras

Doradca ds. nieruchomości

26 Ofert Napisz wiadomość

Maksymilian Jonas

Doradca ds. nieruchomości

24 Ofert Napisz wiadomość

Oskar Ocap

Doradca ds. nieruchomości

17 Ofert Napisz wiadomość

Nieruchomości do wynajęcia do 1000zł w Sosnowcu 

Znalezienie taniego mieszkania do wynajęcia może być dla niektórych wyzwaniem. Sytuacji tej nie ułatwia galopująca w ostatnim czasie inflacja. To dlatego warto jest powierzyć swoją sprawę profesjonalistom. Biuro nieruchomości 3Piętro to agenci z powołania, którzy znają specyfikę lokalnego rynku oraz potrafią dopasować oferty do potrzeb i oczekiwań najemców. Nieruchomości do wynajęcia do 1000 zł (230 euro) w Sosnowcu nie stanowią większości na rynku, jednak są obecne. Z nami ich znalezienie okaże się szybsze i o wiele łatwiejsze.

Ciekawą opcją na wynajem taniego lokalu, zwłaszcza będąc osobą samotną, jest rozważenie opcji współwynajmu. Polega to po prostu na znalezieniu współlokatora, którym może być nasza znajoma osoba, będąca w podobnej sytuacji. Niektórzy decydują się na wynajęcie pokoju w mieszkaniu wielopokojowym i wówczas swoich współlokatorów poznają już na miejscu. Może być to świetna opcja nie tylko na sporą oszczędność na wynajmie, ale także na nawiązanie nowych znajomości.

Czy da się obniżyć cenę wynajmu mieszkania?

Cenę wynajmu mieszkania można podzielić na dwie części - opłaty stałe na które nie mamy wpływu oraz opłaty ruchome, które zależą w pełni od nas, osób wynajmujących. Mowa tutaj o mediach, takich jak: prąd, gaz, ogrzewanie oraz woda. To od ilości ich zużycia, będzie zależało to jaką łączną kwotę za wynajem będziemy musieli ponieść. 

Każdy właściciel mieszkania zobowiązany jest do przedstawiania najemcom rozliczeń za media. Można na tej podstawie oszacować, które z nich kosztują nas najwięcej i poszukać oszczędności, na przykład w formie rozsądnego korzystania z wody oraz prądu. Jeśli będzie się rozsądnie korzystać z mediów w mieszkaniu, istnieje spora szansa na to, że możliwe będzie wynajęcie mieszkania do 1000 zł (230 euro) w Sosnowcu.

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić poprawne imię i nazwisko
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail
Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Rozwiąż równanie:
17 8
Niepoprawny wynik