Mieszkania dwupoziomowe Sosnowiec

Mieszkania dwupoziomowe SosnowiecMieszkania dwupoziomowe Sosnowiec

Mieszkania dwupoziomowe Sosnowiec - 3Piętro - pośrednictwo w sprzedaży i wynajmie 

Szukasz dla siebie mieszkania dwupoziomowego? Chcesz postawić na nowoczesny i nietuzinkowy apartament w dobrze skomunikowanym i rozwiniętym mieście? Poznaj zalety mieszkań dwupoziomowych w Sosnowcu.

Sprawdź również: Agencja nieruchomości Sosnowiec

Mieszkanie dwupoziomowe w Sosnowcu - czym się charakteryzują?

Mieszkanie dwupoziomowe zwane jest inaczej mieszkaniem maisonette lub apartamentem piętrowym. Jest to rodzaj mieszkania, które składa się z parteru oraz drugiego poziomu na piętrze. Obie kondygnacje połączone sobą ze sobą schodami. Taki rodzaj mieszkania daje bez wątpienia ogromną przestrzeń i pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. Wygląda bardzo ekskluzywnie i elegancko, a także pozwala na sprytne oddzielenie strefy dziennej i nocnej.

Dla kogo są dobre mieszkania dwupoziomowe? 

Mieszkania dwupoziomowe popularne są w miastach, gdzie jest duże zapotrzebowanie na nieruchomości pozwalające na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Za mieszkaniem takim rozglądają się zazwyczaj rodziny z większą ilością dzieci oraz Ci, którzy po prostu cenią sobie komfort życia na dużej powierzchni.

Mieszkania tego typu mogą być dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców, a ich układ nie zawsze musi być taki sam. Schody wewnętrzne mogą być jednak wyzwaniem dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Poszukując mieszkania dwupoziomowego w Sosnowcu, należy mieć na uwadze konieczność codziennego pokonywania stopni.

Mieszkanie dwupoziomowe w Sosnowcu - czy to dobry wybór?

Dodatkowy poziom w mieszkaniu nazywa się często antresolą. Dodatkowa przestrzeń umieszczona jest wówczas nad główną przestrzenią mieszkalną. Jest to rodzaj pewnego rodzaju poddasza, które można wykorzystać w dowolny sposób. Mieszkania z antresolą, cieszą się swoją popularnością właśnie ze względu na dowolność aranżacyjną. 

Paulina Kluka

Doradca ds. nieruchomości

68 Ofert Napisz wiadomość

Jakub Grochowski

Doradca ds. nieruchomości

119 Ofert Napisz wiadomość

Daria Huber

Doradca ds. nieruchomości

115 Ofert Napisz wiadomość

Alicja Pietras

Doradca ds. nieruchomości

9 Ofert Napisz wiadomość

Maksymilian Jonas

Doradca ds. nieruchomości

18 Ofert Napisz wiadomość

Oskar Ocap

Doradca ds. nieruchomości

15 Ofert Napisz wiadomość

W jaki sposób można wykorzystać piętro w mieszkaniu dwupoziomowym w Sosnowcu? 

Dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, można wykorzystać w celu miejsca na przechowywanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie trzeba martwić się o schowki i dużą ilość mebli na dole. Rzeczy rzadziej używane, przechowuje się po prostu na górze mieszkania dwupoziomowego.

Dodatkowe piętro lub antresola w mieszkaniu dwupoziomowym, może być wykorzystane jako miejsce na biuro lub gabinet. Osoba pracująca w domu zyska w ten sposób oddzielne miejsce zapewniające ciszę i prywatność. 

Górną kondygnację w mieszkaniu dwupoziomowym, wykorzystuje się często jako strefę nocną, czyli przestrzeń na organizację sypialni. Pomaga to odseparować część dzienną, czyli tę gdzie przyjmujemy gości, od części typowo prywatnej, którą chcemy mieć tylko i wyłącznie dla siebie. Mieszkania dwupoziomowe w Sosnowcu najczęściej spotyka się właśnie w taki sposób podzielone.

Mieszkania dwupoziomowe w Sosnowcu - aspekt wizualny

Dodatkowe piętro w mieszkaniu to nie tylko funkcjonalność, ale także dodanie estetyki wnętrzu. Dzięki dodatkowemu poziomowi, możemy poczuć się trochę jak w domu jednorodzinnym, który daje zdecydowanie więcej przestrzeni i pozwala na organizację większej prywatności.

Jest to także świetna okazja do tego, aby móc eksperymentować z różnymi stylami w mieszkaniu. Jeśli nieruchomość ma tylko jeden poziom, zazwyczaj musimy zadbać o spójność stylistyczną. Przy dwóch, mamy już większe pole do popisu. Można udekorować antresolę według własnego uznania, stosując materiały i kolory zupełnie inne niż na parterze. jest to ogromna zaleta mieszkań dwupoziomowych w Sosnowcu.

Sprawdź również: Wynajem mieszkania Sosnowiec

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić poprawne imię i nazwisko
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail
Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Rozwiąż równanie:
19 3
Niepoprawny wynik