Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Gdzie wystawić ofertę sprzedaży mieszkania? Internet to nie jedyna opcja! Choć mogłoby się wydawać, że wystawienie oferty sprzedaży mieszkania w Internecie to bułka z masłem, w praktyce może okazać się to wyzwaniem. Szczególnie jeśli nie czujemy się pewnie w roli handlowca czy marketingowca.

Istnieje wiele alternatywnych sposobów na dotarcie do potencjalnych nabywców:

 • Lokalne biura nieruchomości: Doświadczony pośrednik nie tylko zadba o profesjonalną prezentację oferty, ale również przeprowadzi negocjacje i doprowadzi do finalizacji transakcji.
 • Ogłoszenia w prasie lokalnej: Szczególnie polecane w przypadku starszych osób, które nie korzystają z Internetu.
 • Ulotki i plakaty: Można je rozwiesić w okolicy nieruchomości, na tablicach ogłoszeniowych w sklepach czy na pobliskich osiedlach.
 • Polecenie znajomym: Poinformuj bliskich i znajomych o chęci sprzedaży mieszkania. Być może ktoś z nich szuka właśnie takiego lokum.


Gdzie najlepiej dać ogłoszenie o sprzedaży domu?

W zależności od tego czy chcemy sprzedać dom, czy mieszkanie umieszczenie ogłoszenia, jego lokalizacja i forma mają znaczenie. Początkowo dobrze jest użyć poczty pantoflowej i wykorzystać dostępne bezpłatne kanały informacji jak sąsiedzi, znajomi, współpracownicy, rodzina itp. Dodanie własnego autorstwa oferty o tytule “sprzedam pilnie mieszkanie Dąbrowa Górnicza” w social mediach to również pewien trop i opcja. Oprócz kanałów darmowych jeśli zawiodą dobrze jest zainwestować w reklamę płatną na przykład na:

 • portalach ogłoszeniowych, 
 • w prasie, 
 • w portalach regionalnych, 
 • informacyjnych.

Ponadto pomóc może pośrednik nieruchomości.

Sprawdź: Jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Pierwsze kroki w sprzedaży nieruchomości: oznakowanie i ogłoszenia

Oznaczenie nieruchomości:

 • Tabliczka "Na sprzedaż": Dobrze widoczna tabliczka z numerem telefonu i napisem "Na sprzedaż" to prosty i skuteczny sposób na poinformowanie potencjalnych nabywców o dostępności działki.
 • Ogłoszenia w gablotach informacyjnych: Umieszczenie informacji o sprzedaży na tablicach ogłoszeniowych w okolicy nieruchomości to dodatkowy sposób na dotarcie do lokalnych zainteresowanych.

Portale ogłoszeniowe:

 • Zasięg i dostępność: Serwisy ogłoszeniowe oferują szeroki zasięg i dostęp do dużej liczby potencjalnych kupujących, którzy aktywnie szukają nieruchomości.
 • Multimedia i szczegółowy opis: Możliwość dodawania zdjęć, filmów, szczegółowego opisu i lokalizacji na stronie z ogłoszeniem pozwala na zaprezentowanie nieruchomości w atrakcyjny sposób.

Pamiętaj:

 • Dostosuj treść ogłoszenia do specyfiki nieruchomości i grupy docelowej.
 • Zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia i filmy, które pokażą atuty nieruchomości.
 • Regularnie aktualizuj ogłoszenie, aby podtrzymać zainteresowanie.

Jak wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Pomoc biura nieruchomości w sprzedaży jest szczególnie ważna, jeśli wystawiamy ofertę pierwszy raz. Dzięki skorzystaniu z pośrednika będziemy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, jak zaprezentować nieruchomość, również jak okazywać nieruchomość w korzystnym świetle. Biuro nieruchomości Dąbrowa Górnicza przyda się także, kiedy chcemy wystawić mieszkanie na sprzedaż, ale nie mamy na to kompletnie czasu. Powierzenie takiego zadania profesjonalistom to strzał w dziesiątkę, można zyskać i czas i pieniądze, gdyż fatalna oferta może spowodować spadek wartości nieruchomości poprzez brak zainteresowania.

Działania dwutorowe przy sprzedaży nieruchomości

Nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać zarówno z własnych możliwości i postawić na media społecznościowe, a jednocześnie przekazać ofertę do biura nieruchomości. Wspólnymi siłami proces sprzedaży można skrócić do minimum. Nieruchomości, a zwłaszcza mieszkania 3-pokojowe w Sosnowcu, potrafią znaleźć nabywcę tego samego dnia, w którym oferta została opublikowana, bądź też “wisieć” miesiącami bez zainteresowania. Decydując się na współpracę z pośrednikiem nieruchomości musimy być świadomi umowy pośrednictwa, jaką biuro nieruchomości spisuje z klientem celem ustalenia i zabezpieczenia swoich interesów w postaci prowizji od finalizacji transakcji. 

Potrzebujesz pomocy profesjonalistów? Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu. 

tel: + 48 666 545 866

e-mail: biuro@3pietro.eu